Εσωτερικός κανονισμός του σχολείου

Ο εσωτερικός κανονισμός του σχολείου για το σχολικό έτος 2023 -2024 υπάρχει εδώ.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εσωτερικός κανονισμός του σχολείου

Για να δείτε την εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας σχετικά με τα μέτρα προστασίας πατήστε εδώ.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση για τη λήψη μέτρων προστασίας για τη μείωση μετάδοσης λοιμώξεων στο σχολικό περιβάλλον

Αγαπητοί γονείς κηδεμόνες και παιδιά ενημερώνουμε ότι το Υπουργείο Παιδείας εξέδωσε εγκύκλιο που αφορά στις απουσίες των μαθητών λόγω Covid 19 για το σχολικό έτος 2023-2024. Συγκεκριμένα καταχωρίζονται αλλά δεν προσμετρώνται οι απουσίες από τα μαθήματα μαθητών/τριών έως πέντε (5) εργάσιμων ημερών, που οφείλονται στη νόσηση από κορωνοϊό COVID-19.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας εδώ. Για οποιαδήποτε διευκρίνιση μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη διεύθυνση του σχολείου.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών/τριών λόγω COVID-19, για το σχολικό έτος 2023-2024

Τα λινκ των εκπαιδευτικών στο WEBEX

Αγαπητοί γονείς κηδεμόνες και παιδιά για να δείτε τα λινκ των εκπαιδευτικών του σχολείου μας στοWEBEX (πλατφόραμα σύγχρονης τηλεεκπαίδευσης) πατήστε εδώ.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα λινκ των εκπαιδευτικών στο WEBEX

Ενισχυτική Διδασκαλία

Αγαπητοί γονείς κηδεμόνες και παιδιά,

Ενημερώνουμε ότι θα λειτουργήσουν τμήματα ενισχυτικής διδασκαλίας στο χώρο του Γυμνασίου Αγίου Αθανασίου.Τα μαθήματα που θα διδαχθούν είναι:

1. Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία

2. Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία

3. Μαθηματικά

4. Φυσική

5. Χημεία

6. Αγγλικά

Αν επιθυμείτε τα παιδιά να παρακολουθήσουν κάποια από τα προαναφερόμενα μαθήματα να επικοινωνήσετε άμεσα με το σχολείο. Θα χρειαστεί να συμπληρωθεί σχετική δήλωση που βρίσκεται εδώ.

Να είστε καλά

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενισχυτική Διδασκαλία

Πρακτικό επιλογής Τουριστικού Γραφείου

Για να δείτε το Πρακτικό Επιλογής του Τουριστικού Γραφείου που έχει επιλεγεί για την εκπαιδευτική εκρδρομή του σχολείου μας στη Βουλή πατήστε εδώ.

Δημοσιεύθηκε στη Εκδρομές | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρακτικό επιλογής Τουριστικού Γραφείου

Συνεργασία με Γονείς και Κηδεμόνες

Για να δείτε τις μέρες και τις ώρες που μπορείτε να επισκεφτείτε το Γυμνάσιο Κυργίων για να ενημερωθείτε σε θέματα που αφορούν στα παιδιά πατήστε εδώ.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συνεργασία με Γονείς και Κηδεμόνες

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2023-2024

Για να δείτε το πρόγραμμα πατήστε εδώ.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2023-2024

Αγαπητοί γονείς κηδεμόνες, ενημερώνουμε ότι το Υπουργείο Παιδείας εξέδωσε εγκύκλιο που αφορά στις απουσίες των μαθητών που οφείλονται στην έξαρση των εποχικών ιογενών λοιμώξεων του αναπνευστικού. Συγκεκριμένα καταχωρίζονται αλλά δεν προσμετρώνται οι απουσίες από τα μαθήματα μαθητών/τριών έως πέντε (5) εργάσιμων ημερών, που οφείλονται στην έξαρση των εποχικών ιογενών λοιμώξεων του αναπνευστικού, από 1ης Νοεμβρίου 2023 έως και 31 Μαρτίου 2024.

Για να μην προσμετρηθούν οι απουσίες πρέπει να γίνει σχετική αίτηση από τους γονείς, με την προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης δημόσιου ή ιδιωτικού νοσηλευτικού ιδρύματος ή ιδιώτη γιατρού, που να πιστοποιεί το είδος και τη διάρκεια της ασθένειας.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών/τριών λόγω εποχικών ιογενών λοιμώξεων, για το σχολικό έτος 2023-2024

ΥΛΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2023

Εξεταστέα ύλη πρώτης τάξης

Εξεταστέα ύλη δευτέρας τάξης